Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jihlavská draft tour serie

6. 3. 2010

Ranním vlakem jsem se okolo 8:30 dopravil do Třebíče. Sešel jsem ke katolickému gymnáziu, kde už na mě čekal Sláva, který zde měl i svoji přítelkyni. Po chvilce čekání se dostavil Čut se svým bourákem a mohli jsme vyrazit. Byl jsem posazen dopředu, což zrovna nemusím kvůli svým nevelkým sympatiím k automobilům, ale cesta byla velmi pohodlná a bezpečná (díky Čute). V Borovině jsme natankovali a nabrali Jarka Horskeho. Zajeli jsme do Starče, kde nás opustila Slávova přítelkyně a pak už jeli bez zastávky až do Jihlavy, kde jsme byli asi o půl desáté.
Draft se konal v útulné prodejně dveří, klik, oken a jim podobným věcem (souhrnné slovo mě teď nějak nenapadá). Ačkoli jsem očekával nějakou hernu, bylo to taky fajn a pro náš počet hráčů (11) velikostně naprosto ideální a útulné. Zaplatili jsme Davovi za draft, já si konečně vyřídil DCI a šlo se draftovat.
Pořád nějak nepronikám do toho rozebírání kartiček – tentokrát jsem nedraftoval kombinaci bílo-zelenou. Rozhodla o tom Emerie v prvním picku a pak moje velká slabost pro kouzla typu vines of vastwood. Měl jsem ještě lva, co dostával bonus, když jsem měl forest, nafukovací larvu, nějaké questy a pár pavouků – celkově nic moc. Jestli bylo něco dobré, byli to koři – flying, mountainwalk, swampwalk – na to jsem se těšil.
Bylo rozhodnuto hrát na 5 kol. První hru jsem hrál proti Davovi. Ani jsem si neškrtnul – stihl jsem sice postřehnout, že hraje černou a pak malinký nádech zelené, ale to bylo tak všechno. Prohrál jsem 2:0 a zapamatoval jsem si z jeho balíčku upíra, který discartuje.
V druhé hře jsem hrál proti člověku, který mi byl zatím neznámý. Hrál černo-červenou. První hru jsem nakonec vyhrál, když jsem zakončil vinesem a útokem za 8. Druhá hra mi dala ledovou sprchu. Dave mi totiž po jejím prohrání ukázal, jak jsem to mohl v pohodě vyhrát. Já připravoval finální útok, na ruce vines. Nepřítel mi sebral pastí bílou 3/3 first strike, pobil mi moji potvoru a já hodil vines, abych aspoň s něčím přežil. Sebral jsem mu život, přišel o vines a 2 potvory. Kdybych hrál vines když mi bral bílou potvoru, mohl jsem vyhrát 2:0. No zkrátka tady jsem narazil a byla to má blbost. Tenhle debakl mě pak žral celý draft. Na třetí hru jsme měli 10 minut, byli jsme poslední a koukalo na nás dalších 18 očí. Fakt jsem se cítil blbě – moc se mi nevedlo, stres se začal projevovat – už jsem lamil, co se lamit dalo. Když nepřítel vynesl za manu 12/12 a hodil na ni síť, uznal jsem, že mám dost – nechtěl jsem remízu a tak sem se nechal pobít v sebevražedném útoku. 2:1. V paměti mi utkvěla 13/13 za manu, kterou nepřítel vynesl v každé hře a která mě ve 2 hrách ubila.

Třetí hra. Opět nová tvář, opět pěknej debakl . Nepřítel hrál černo-červenou nebo čistě černou. Moc jsem si nezahrál. Většinou jsem vynesl potvoru jen jako žrádlo pro jeho potvory a zdržoval. Když došly potvory, skončil jsem. Zaujala mě vosa s flyingem.
Čtvrtá hra a BYE, o kterém jsem věděl, že jednou přijde .
Poslední hru jsem hrál proti Čutovi, hned vedle seděli u jednoho stolu Sláva a Jarek. Tak jsme se tam byli všichni Třebíčáci mezi sebou. Čut hrál hlavně červenou a trochu zelené. První hru jsem proti svému očekávání vyhrál. V další hře se řešil spor, jestli walking atlas je či není artefakt. Bylo rozhodnuto, že není, ale Dave mi později psal, že je to chyba a že je – zase o něco chytřejší. Další 2 partie už vyhrál Čut a to poměrně jistě. Zaujala mě potvůrka s intimidací, ale to bude kvůli těm atlasům. Končím poslední, ale mám alespoň malé dílčí úspěchy.
Redraft nic extra – jedna fetchka, jeden persekutor a pak už to šlo rychle dolů (ne – žádnej jace). Já jsem na ocase a vybírám nějaké ty uncomonky. Už ale musíme jet a Sláva mě slibuje, že uncomonky ještě budou.
Cesta zpátky se odehrála v uvolnění a pohodě. Nechávám se vysadit v Borovině, chytám osobák a kolem čtvrt na 4 jsem doma.

final standings:

1. Pešek Lukáš 11 bodů
2. Martin Dvořák 10 bodů
3. Jarda Čepl 9 bodů
4. Bohouš Živný 8 bodů
5. Petr Slavíček 7 bodů
6. Marek Prokeš 6 bodů
7. Jarek Horský 5 bodů
8. David Hrejsa 4 body
9. Martin Tuček 3 body
10. Jan Bělov 2 body
11. Bolek Stuchlík 1 bod

 

Náhledy fotografií ze složky David HrejSa

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...

(David, 6. 3. 2010 20:53)

Fajn počtení

...

(Slavi, 5. 3. 2010 22:41)

pekny report :)

to Bolek

(čut, 5. 3. 2010 21:19)

díky za draft, super.

...

(Bolek, 4. 3. 2010 22:00)

Ještě místo byli jsme se patří bili jsme se :) Člověk všechno neuhlídá. Snad to tady do víkendu někdo přečte. :)

Text

(Bolek, 4. 3. 2010 21:57)

našel sem chybku :) Místo nedraftoval GW má být nadraftoval :D Zrovna taková zásadní věc.

tady je to veřejné tajemství

(Aleš, 4. 3. 2010 14:59)

1. Pešek Lukáš 11 bodů
2. Martin Dvořák 10 bodů
3. Jarda Čepl 9 bodů
4. Bohouš Živný 8 bodů
5. Petr Slavíček 7 bodů
6. Marek Prokeš 6 bodů
7. Jarek Horský 5 bodů
8. David Hrejsa 4 body
9. Martin Tuček 3 body
10. Jan Bělov 2 body
11. Bolek Stuchlík 1 bod